Az előadásának egyik célja az volt, hogy ne csak országosan, hanem Budaörs vonatkozásában is emlékezzünk az áldozatainkra. Dr. Kováts Tiborné kutatása adott új lendületet ennek a témának. Ő ugyanis felderítette a Nefelejcs úti temetőben Soltai Béláné, Schwarcz András, Ujj Jánosné, Furka Sándor,Ladányi Imréné és Radóczy János sírhelyét.
A vetítettképes előadás a kortanúk elmondásai alapján, dokumentumok és a múzeum gyűjteményében található archív fotók segítségével próbálta az eseményeket felidézni.
Mint Dr.Gajdos-Frank Katalin elmondta, még a kortanúk visszaemlékezése, vagy a korabeli sajtó leírása alapján is nehéz a pontos történéseket kideríteni. Mert több mint 60 év távlatából az emlékek megkophatnak, az írott anyag sem minden esetben tényleges. Például nem tisztázódott, hogy hány tank érkezett és honnan jött a gyilkos lövés az üzlet előtt kenyérre várakozó tömegbe.
Az előadás után kötetlen beszélgetésre került sor.
Ezután egy kis csoport indult koszorúzásra a templomkertbe a Mindszenty szoborhoz, ahol már Varga János plébános úr várt. Imádkoztak, mécsest gyújtottak. Majd a Nefelejcs utcai temetőben felkeresték a vétlen áldozatok sírjait és elhelyezték az emlékezés koszorúit.
s.k.