A táblák elhelyezését néhány éve Molnár Vilmos kezdeményezte. Azóta is a szívén viselte a sorsukat.
-Már évek óta zavart és ezért jeleztem minden fórumon,hogy a megállókban lévő táblák tönkrementek. -számolt be a helyzetről Molnár Vilmos
-A pandémia okozta magány ismét eszembe juttatta a régi elképzeléseimet, újra kutattam, kerestem a megoldást, de most más irányban.
A táblák felújítását Budaörs Város Önkormányzata fizette, köszönet érte.
A táblák, amelyek ismét a díszei az egykori megállóknak, nem csak a HÉV-ről szólnak, hanem a települések korabeli hangulatát is igyekeznek felidézni. Igényes kivitelezésük a Dicentra budaörsi nyomdának köszönhető.
A budaörsi táblák mintájára néhány évvel később elkészültek a törökbálintiak is, így most már a szárnyvonal nyolc egykori megállóját díszítik .
Archív fényképek a HÉV történetéből, a Fortepantól.
Az ÉMNÖSZ által meghirdetett, számunkra sikeres pályázatnak köszönhetően a Budaörsi Német Kulturális egyesület HÉV tanösvény néven egy leporellót szerkesztett és a közelmúltban jelentetett meg, amely az egykori nyomvonalon jelzi a megállók helyeit.
A leporelló a Heimatmuseumban kérhető, van magyar és német nyelvű is.
Ezzel egy régi hiányosságot elégítettünk ki. Nagy szükség volt rá, mert sajnos ma már szinte senki nem emlékszik, merre járt egykor Budaörsön a HÉV, hol voltak a megállók.
A szép táblák és a Tanösvény, amely keresztülszeli a mi városunkat, a budaörsi vasútállomástól indulva elvezet – nyolc megállót érintve – Törökbálint belvárosáig, a szépen felújított egykori állomásépületben kialakított hangulatos étteremig.
Ez a Tanösvény újra okot adhat, irányt mutathat sokunknak, hogy legyen miért végigjárni ezt a szép utat, felidézni a régi emlékeket .
Ez egy igazi csapatmunka volt, ezért köszönet a közreműködőknek és a nagylelkű támogatóknak.
Neked is köszönjük, Vili!
Remélem, egyszer végigjárjuk a teljes vonalat!
s.k.