Nagy Sándorné Ági ötlete volt, hogy ha már annyi mindenhez használtuk az online lehetőséget, akkor legyen úgy a 2021-es Nyitnikék is. A „forgatókönyvet” is ő írta.
A felvételt Kőporosy Borbála intézményvezető- helyettes készítette, a riporter Hanzelik Éva művelődésszervező volt. A falakat Lenz Klára gobelin-képei díszítették és a polcon családi fotók sorakoztak.
Baráthné Bátai Beatrix, kertbarát-elnök a kezdetekről beszélt, arról, hogyan kerekedett ki a vasútállomás takarításából egy meglepő felfedezés Budaörs múltjával kapcsolatban. Hogyan találtak rá a Lenz -féle hűtőház falán az Őszibarackos Madonnára és mi lett a gyönyörű domborműnek a további sorsa.
Az eredményes kutatómunkáról Nagy Sándorné ötletgazda tájékoztatott. Farkas Ákos, a Lenz- dédunoka a családja életéről osztott meg ismereteket.
Farkas Ákos a tondóval. (archív felvétel)
Elmondta, hogy a II. világháború végén Lenz József családjával kénytelen volt elhagyni Magyarországot. Svájcon keresztül Venezuelába emigrált, majd Kolumbiában telepedett le.
Lenz József és lánya , Lenz Klára életéről Steinhauser Klára kertbarát-tag olvasott fel tényszerű adatokat.
Majd Nagyné Ági az eddigi emléknapokról, kiállításokról mondott összefoglalót.
„A kertbarátok megszervezték, hogy a vasútállomáson egy emléktábla hirdeti Lenz József Budaörshöz fűződő emlékét, és az ottani teret hivatalosan Lenz József térnek nevezik” – számolt be Ági.
A további tervekről elmondta, hogy szeretnének elhelyezni egy emléktáblát a Lenz család Budapest, Belgrád rakpart 2. számú házának falára is. Van remény arra, hogy az egykori hűtőházat a budaörsi önkormányzat ipari műemlékké nyilváníttatja és akkor méltó helyet kapnának benne úgy a Budaörsről elűzöttek, mint a Lenz család relikviái, köztük az értékes gobelinek is.
A videófelvételt március elején a Jókai Mór Művelődési Ház honlapján tudják megtekinteni az érdeklődők.
s.k.