Bárdos Lajos zeneszerzõ, karnagy, zenetudós, a magyar kórusmûvészet kiemelkedõ személyisége. Kodály Zoltán tanítványa, majd a Zenemûvészeti Fõiskola tanára volt. Elévülhetetlen érdeme többek között a népi egyházi énekek feldolgozása. Ezért csendült fel a fellépõ kórusok gazdag repertoárjában, nagy örömünkre az Isten, hazánkért, a Nyújtsd ki mennybõl, vagy az Édes Jézus, neked élek címû templomi ének. Több szerzeménye beilleszthetõ a liturgiába. Bárdos mûveken kívül kortárs és régebbi szerzõk mûveibõl is hallhattunk válogatást.
A budaörsi hallgatóság szívéhez, érthetõ módon, a Sapszon Kórus áll a legközelebb, de a többi fellépõ produkciója ugyancsak említésre méltó. Fellépett a Vox Hungarica Nõi Kar, a Hunyadi Véndiák Kórus, a kis létszámú, de szépen szóló Gaudium Carminis Kórus. Õk 12.sz gregoriánt adtak elõ. Nagyszerû volt a Pilisszentiváni Vegyeskar és az Arte Semplice Kórus elõadása is.
Végezetül a Sapszon Ferenc Kórus állt a hallgatóság elé, Krasznai Gáspár vezényletével. Csodás hangszeres zenéjével közremûködött a budaörsi örmény kisebbséghez köthetõ Souvenirs együttes. A szólóénekes nem más, mint Pitti Katalin volt. Vivaldi: Juditha triumphans remek érzékkel kitûnõ választása a mûsor összeállítójának. „A gyõzedelmes Judit” Vivaldi számos oratóriuma közül a legjelentõsebb.
A szintén Krasznai Gáspár vezényelte Fõvárosi Énekkar elõadása után a két kórus együtt énekelt. Ne feledkezzünk meg a szólóénekesekrõl: Érdi Gabriella, Burkus Boglárka és Illés Péter hangjában gyönyörködhettünk.
A Boldog asszony anyánk befejezõ ének, Bárdos Lajos átiratában, a két kórus elõadásában felejthetetlen maradt legtöbbünk számára. Köszönjük.
s.k.