Szép tavasz: 55 éremmel zárták a márciust a Móri Úszó Egyesület fiataljai

2019-03-31 | Sport
 (A képen Sallay Kristóf  László és edzõje) Az egyesület versenyzõi nem unatkoztak a márciusi hónapban, összesen 6 versenyen álltak rajtköre.

Az imént kaptunk részletes tájékoztatást Molnár Mihálytól, a Móri Úszó Egyesület elnökétõl az elmúlt hónap versenyeredményeirõl:

A hónap elején a legfiatalabbak Budapesten az Utánpótlás Verseny elsõ fordulóján álltak rajtköre 6 versenyzõvel, a 21 egyéni számból 17 egyéni csúcs született. Érmes lett Sallay Kristóf László 2 ezüst és 2 bronzéremmel.

A versenyzõi felkészítõ csoportunk az idén útjára indított Fejér Megyei Úszósuli Körverseny elsõ iváncsai fordulóján mutatkoztak be, ahol a 120 fõs mezõnyben a móriak 6 versenypalántával álltak rajtköre. A móriak 2 arany és 2 bronzérmet szereztek.

Eredmények:

Stéger Georgina 25 hát I hely, 25 gyors I. hely, Láng Máté 25 hát III. hely, Schweighardt Erik 100 vegyes III. hely. A következõ forduló májusban Móron lesz.

A nagyobbak ugyancsak Budapesten versenyeztek a Budapest kupa elsõ fordulóján, ahol az igen magas számú indulók között a szép egyéni csúcsok mellett Remport Csanád a 11-12 éves korosztályban bronzérmet szerzett 50 méteres pillangó úszásban.

Az egyesület legfiatalabbjai részt vettek az Országos Úszó Diákolimpián, ahol Sallay Kristóf László az móri Szent Erzsébet Iskola tanulója 50 méteres gyorsúszásban Magyar Diákolimpiai Bajnok lett!

Március közepén került megrendezésre Budapesten a BVSC Kupa, ahol ugyancsak a legkisebbek képviselték egyesületünket. A 8 versenyzõ összesen 37 versenyszámban indult és 31 egyéni csúcsot úszott! Sallay Kristóf László 7 arany és 1 ezüstérmet szerzett, Magda Vitus 2 bronzérmet. Sallay Kristóf László ráadásként elhoztam a korosztály legjobbjának járó kupát is! Edzõ Kolmer Zsolt!

A 23. és 24. rendezték meg a X. Faktor Kupát Hódmezõvásárhelyen, melyre 35 egyesület közel 510 versenyzõje állt rajthoz. A Móri Úszó Egyesület 16 versenyzõvel vett részt a versenyen, mely az országos bajnokságok egyik felkészülési állomása is volt. A móri úszók igencsak kitettek magukért összesen 35 érmet hoztak el.( 6 arany, 17 ezüst, 15 bronz)

Eredmények:

Géringer Lara 2006 II. hely:200 pillangó, 200 gyors 400 gyors 100 gyors 200 vegyes

Márciusi mérleg 55 ÉREM: 16 ARANY, 17 EZÜST, 22 BRONZ

A felkészülés folytatódik, nagy örömünkre szolgál, hogy az egyesületünk egyik kiemelkedõ versenyzõje Krausz Ernõ egy 10 napos meleg égövi ciprusi edzõtáborba folytathatja a munkát április közepétõl.