A stressz lassan, de biztosan beszivárgott az emberek mindennapjaiba. Rettenetesen nehéz kikerülni, de mégis tenni kell ellene valamit, mert ha megemelkedik a szervezetben a stresszhormon szintje, úgy nagyon sokféle betegségnek vagyunk kitéve. A stressz hatással van az immunrendszer működésére. Ha az immunrendszer képtelen védekezni a kórokozókkal szemben, akkor más betegségek is fenyegethetnek bennünket. Mégis mit tehetnénk annak érdekében, hogy csökkenjen a szervezetünkben a stresszhormon szintje? A cikkből ez is kiderül.
A séta és a testmozgás szerepe
Nem mai megállapítás, hogy a rendszeres testmozgásnak milyen fontos szerepe van a testi, a szellemi és a lelki egészség megőrzésében. Ez a megállapítás akkor is igaz, hogy ha valakin már megmutatkoznak a stressz negatív tünetei. A stressz megemeli a gyulladás szintjét a szervezetben, és ez sok betegséget generálhat. Többek között szív- és érrendszeri betegséget, cukorbetegséget, és bizony az elhízásért is felelőssé tehető, ha magas a szervezetben a stresszhormon szintje.
A rendszeres gyaloglás fontos az egészséges csontozat fenntartásában. Kutatások igazolják, hogy a sok sport és még egy egyszerű gyaloglás is növelni tudja a csontsűrűséget, ami nagyon jó hír a posztmenopauzába lépő hölgyek számára, hiszen így csökkenthetik a csonttörések kockázatát.
Mindegy, hogy milyen mozgás.
Nem kell megerőltető testedzésre gondolnunk, elegendő egy séta, egy kis gyaloglás és máris kimutathatók a pozitív hatások. Természetesen az lenne a legideálisabb, ha az erdőben, a természetben tudnánk kirándulni, mozogni, hiszen az erdei sétának nagyon sok pozitív előnye van az emberi szervezetre.
Az erdei séta és az egészség
Az erdei séta számtalan egészségügyi hatással rendelkezik. Ahogy elkezdünk a friss levegőn mozogni, úgy egyre jobban stabilizálódik a vérnyomásunk és a pulzusszámunk. Az erdőben történő mozgásnak az immunrendszerre is pozitív a hatása. A rendszeres erdei sétáknak immunerősítő hatása van, ez azért lényeges, mert így kisebb esélye lesz a kórokozók támadásának.
Az erdei séta segítséget nyújt az energiaszint növelésében, de még gyorsabb gyógyulást is képes biztosítani. A friss levegő elősegíti az oxigénszint emelkedését a szervezetben, amely jobb koncentrációs képességet biztosít, de a mentális betegségektől sem kell tartanunk, hiszen az erdőben való sétálgatás a hangulatunkat is nagyban fokozza. A rendszeres séta azoknak is javasolható, akik alvási gondokkal küszködnek, hiszen a friss levegőn megejtett séta az alvás mennyiségét és minőségét is javítani tudja.
Forrás:Gyógyszer nélkül Magazin