Az est témája a szavazás alapján a magyar irodalom volt.
Nehezek voltak a kérdések? Kinek milyen. Nem lépték túl az általános műveltség határát. Elmondhatjuk, hogy nagyon változatosak, gondolkodtatók voltak- például a képrejtvények. Különösen tetszett többek között az a feladat, amikor azt kellett kitalálni, hogy melyik írónak-költőnek ki volt a múzsája, de a megzenésített versek felismerése is nagyon érdekes volt.
Nem csak szórakoztató, de hasznos is volt a rendezvény, hiszen valamennyien felelevenítettük
ismereteinket, sok újat is tanultunk és volt sikerélményünk is. Az eredményhirdetés után a három dobogós helyezett oklevelet és kedvezményes múzeumbelépőt kapott.
A jövőben majd választani lehet a számos, széleskörű témák között – magyar történelem, zene, földrajz, hungarikumok, gasztronómia, stb. Vagy retro, film, sport stb. közül.
Miért döntöttél úgy, hogy kvízeket szervezel?
-Alapvetően én nagyon kedvelem a kvízeket, mind a televíziós vetélkedőket, mind a játékokat. Az elmúlt években én magam is nagy örömmel jártam kvízekre a barátaimmal, és sokszor azt vettem észre, hogy nem rosszak ezek, de tudnám én jobban is csinálni. Aztán a munkahelyemen, az érdi Magyar Földrajzi Múzeumban lett lehetőségem arra, hogy földrajzos témában kvízesteket szervezzek. Mivel ezeken a kvízeken én nagyon jól éreztem magam, mint játékvezető, és ami fontosabb, azt láttam a játékosokon és hallottam vissza tőlük, hogy ők is rendkívül jól szórakoznak, megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy ki lehetne ezt bővíteni nemcsak földrajzos, hanem más témájú kvízekre is. Idén januártól pedig egyre több helyen van lehetőségem kvízeket szervezni-vezetni.
Hogyan készülsz fel egy-egy alkalomra?
-Egy-egy kvíz kidolgozása rengeteg időt és energiát igényel, ugyanakkor rendkívül szórakoztató és közben én is sokat tanulok. Először is, kell egy ihlet, inspiráció, hogy mi legyen a téma. Ez mindig kapcsolódik az érdeklődési körömhöz. Ha megvan a téma, akkor kezdődhet a kutatómunka, hogy melyek azok az információk, amelyek alapvető fontosságúak, az emberek többsége ismeri, az általános műveltség része.
Miközben kutatok, már ötletelek, hogy milyen feladattípusok illenének a témához. A feladatok kitalálása után pedig jön a leghosszabb munkafolyamat, a prezentáció elkészítése szöveggel, fotókkal, hangbejátszásokkal együtt. Az adott kvízest előtt pedig még egyszer alaposan át kell ismételni és utánanézni mindennek, nehogy hiba kerüljön a gépezetbe.
Hol vezetsz legközelebb játékot?
-A fővárosban és a budai agglomerációban több helyen is részt lehet venni az általam vezetett G-Quizeken. A következő egy hónapban többek között lesz Zenekvíz az Őrmezei Közösségi Házban, Magyar Zenekvíz Budakeszin a Keszikultban, Retro kvíz az érdi Parkvárosi Közösségi Házban, Filmkvíz, Rajzfilmkvíz Pesten.
Itt, Budaörsön a könyvtárban legközelebb április 30-án lesz kvíz méghozzá Magyar történelem témában! Várunk mindenkit szeretettel.
Ha valaki bizonytalan lenne, hogy részt vegyen-e egy ilyen kvízesten, akkor hogyan győznéd meg?
-Kvízekre járni az egyik legjobb dolog a világon, majdnem olyan, mint a sport, sőt én a sakkhoz hasonlóan ezt is szellemi sportnak tartom. Először is, mivel ezek csapatos kvízek, ide a barátainkkal, családtagjainkkal mehetünk, azaz kiváló közösségi program, sőt akár remek ismerkedési, közösségépítő lehetőség is. Továbbá mindenki szereti megmutatni, hogy ő bizony mennyire okos egyik-másik témában, egy kvízen pedig bőven van lehetőség „villogni” a tudásunkkal. Harmadszor, 120 perc aktív gondolkodás, ami megmozgatja a szürke agysejteket, és minden kvízen rengeteget lehet tanulni is, azaz biztos, hogy mindenki több ismerettel távozik, mint amennyivel érkezett. És nem utolsósorban rendkívül szórakoztató maga a játék, szinte észrevétlenül repül el az idő, igazi „flowba” lehet kerülni.
Minden további információ a következő kvízekkel kapcsolatban a G-Quiz Facebook oldalon.
s.k.