Események betöltése

« Összes Események

  • Ez az esemény elmúlt.

Móri Bornapok 2019

október 3 @ 14:00 - október 7 @ 02:00

/sajtófotó – moribornapok.hu/

OKTÓBER 3. csütörtök:

14:00

Gyermek és ifjúsági rajzkiállítás megnyitója általános iskolák munkáiból
Megtekinthető a fesztivál időtartama alatt.
Helyszín: Székesfehérvári SZC Perczel Mór Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

15:00

Bornapi svéd váltófutóverseny
Előzetes nevezés e-mailen: diaksportmor@gmail.com a móri körzet általános iskoláinak.
Helyszín: Móri SE futópálya

16:00

Történelmünk híres személyiségei c. kiállítás megnyitója a Wekerle Sándor Egyesület szervezésében
A kiállítás megtekinthető október 3-án 18 óráig, október 4-én 13-18 óráig, október 5-én és 6-án 10-18 óráig. Alkalmi bélyegzés (lásd Közérdekű információk).
Helyszín: Lamberg-kastély

16:30

Kompozíciók a magasból – Kiszely Krisztián fotókiállításának megnyitója
Megtekinthető az intézmény nyitvatartási idejében 2019. december 22-ig.
Helyszín: Lamberg-kastély

17:00

Orsiékszer – Kiállításmegnyitó Németh Orsi és Tárnok Orsi kétgenerációs családi műhelyének alkotásaiból
Megtekinthető az intézmény nyitvatartási idejében 2019. november 3-ig.
Helyszín: Lamberg-kastély

18:00

Müller Péter – Szeretetkönyv
Papadimitriu Athina színésznő előadása
Gitáron közreműködik Kutik rezső.
Belépőjegy: 1.500 Ft, könyvtári tagoknak: 1.000 Ft
Jegyek elővételben kaphatók szeptember 2-től a Radó Antal Könyvtárban.
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

20:00

Dumaszínház – Kiss Ádám és Felméri Péter közös estje
Belépő: 3.600 Ft
Jegyek elővételben kaphatók szeptember 2-től a Summer Time Travel Utazási Irodában (Mór, Deák Ferenc u. 28.) és a dumaszinhaz.jegy.hu oldalon.
Helyszín: Régi Mozi épülete

OKTÓBER 4. péntek:

10:15

Bakos-Kapási Zsófia: “Ajándék” – rendhagyó irodalmi óra
a MIKSZ Egyesület közreműködésével.
Helyszín: Móri Táncsics Mihály Gimnázium

13:00

Ünnepi testületi ülés, városi díjak átadása
Közreműködnek a Móri Dr. Zimmermann Ágoston Ált. Iskola tanulói
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

13:00

Bornapi tenisz gyermekeknek
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont – salakos teniszpályák

13:0018:00

MŰVÉSZBEJÁRÓ – A Móri Írók, Képzőművészek Szövetsége Egyesület művészeti nyitott udvara.
Megnyitó: 14.30 – Kézműves bemutatók, festmények, grafikák, fafaragások, retro kiállítás, zene, irodalom. 

Helyszín: MIKSZ udvar, Táncsics Mihály u.13.

15:00

„NAGY” futás – utcai futóverseny
Útvonal: Kapucinus téri Nagyszínpad – Kossuth u. – Wekerle u. – Polgármesteri Hivatal

17:00

A fesztivál ünnepi megnyitója 
Fővédnöki és polgármesteri köszöntők
Közreműködik a Móri Ifjúsági Fúvószenekar
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:30

Szarka Tamás & Ghymes koncert 
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19:00

Utcabál a Party Service Tánczenekarral
Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez gálasátra

19:30

Bérczesi Robi – Én meg az Ének koncert 
Helyszín: Régi Mozi épülete

21:00

Rúzsa Magdi koncert 
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

21:0005:00

Never Say Never Partyaréna
Napijegy 2.500 Ft, (elővételben 2.000 Ft), két napos bérlet 3.000 Ft
Lmen Prala
Lennard
TomWall
Andy Kraft

Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

23:0003:00

Utcabál a Happening Banddel 
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

Október 5. szombat:

09:0018:00

Népművészeti kirakodóvásár és bemutató
Muzsikál a Vásártér Zenekar
Helyszín: Lamberg-kastély díszudvara

09:00

XV. Nemzetközi Díszmadár kiállítás
Kísérő program: kaktusz és bonsai kiállítás.
Megtekinthető: szombaton 9-18 óráig, vasárnap: 9-15 óráig.
Belépődíj: felnőtt 400 Ft, diák és nyugdíjas: 200 Ft.
Helyszín: Móri Radnóti Miklós Általános Iskola tornaterme

09:00

Bornapi Lövészverseny
Helyszín: Lőtér, Kinizsi utca (nevezés a helyszínen)

09:00

51. „Aranyhordó” Sakkverseny – Móricz Ákos emlékverseny
Helyszín: Móri Dr. Zimmermann Ágoston Ált. Iskola (nevezés a helyszínen)

09:00

Bornapi teniszkupa – „Nagy István Emlékverseny” 
Nevezés: jakabfamilia@axelero.hu
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont – salakos teniszpályák

09:00

Tollaslabda-verseny – Gyermek és felnőtt kategória
Helyszín: Móri Petőfi Sándor Ált. Iskola tornaterme (nevezés a helyszínen)

09:0017:00

Íjászat – minden érdeklődő számára – korhatár nélkül 
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány első udvara

10:00

Bornapi kispályás labdarúgó gála 
Helyszín: Móri SE Sporttelep

10:00

Űrdöngölők – Rutkai Bori Banda gyermekkoncertje
Helyszín: Régi Mozi épülete

10:00

Csilletoló verseny
Információ és jelentkezés: Grell Károly – mobil 06-20-585-6799
Helyszín: Millennium tér

10:0016:00

Íjászat népszerűsítése a Móri SE Íjász Szakosztály közreműködésével
Helyszín: Lamberg-kastély parkja – Zenepavilon

10:0018:00

Nyitott műhelyek, műhelybemutatók, képző- és iparművészeti kirakodóvásár, éremverés
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

10:0018:00

MŰVÉSZBEJÁRÓ – A Móri Írók, Képzőművészek Szövetsége Egyesület művészeti nyitott udvara.
Kézműves bemutatók, festmények, grafikák, fafaragások, retro kiállítás, zene, irodalom.
Helyszín: MIKSZ udvar, Táncsics Mihály u.13.

10:0016:30

A Népzenei és Néptánc Fesztivál programja

  • Kis-Bekecs Néptáncegyüttes – Erdély
  • Sankt Oswald bei Plankenwarth – Ausztria
  • Children Folk Dance Group Dzīpariņš – Lettország
  • Rozmaring Móri Kistérségi Nemzetiségi Táncegyüttes – Mór
  • Forgatós Táncegyüttes – Mór
  • Bellő Néptácegyüttes – Szlovákia
  • Langallik Néptáncegyüttes – Kisbér
  • FS Jelenčan – Szlovákia
  • Edelweiss Móri Német Nemzetiségi Táncegyüttes – Mór
  • Pusztavámi Német Nemzetiségi Tánccsoport – Pusztavám
  • Zespól Piesni i Tanca Keblowo – Lengyelország
  • Szigetújfalui Német Nemzetiségi Táncegyüttes – Szigetújfalu

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

11:00

Népi játszóház a Forgatóssal 
Helyszín: Régi Mozi épülete

16:45

Néptánccsoportok felvonulása
Útvonal: Kapucinus tér – Gesztenye sor – Dózsa György utca – Kórház utca – Wekerle Sándor Szabadidőközpont

17:00

Borutca borversenyének és a borházak szépségversenyének eredményhirdetése
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00

V. Edelweiss Nemzetközi Néptáncest és Táncház
Táncbemutató és táncház a fesztiválon résztvevő csoportokkal
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont

18:00

Eleven Hold koncert 
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19:00

Utcabál a Kaiser Kapellével
Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez gálasátra

21:00

Nagy Feró és a Beatrice koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

21:0005:00

Never Say Never Partyaréna
Napijegy 2.500 Ft, (elővételben 2.000 Ft), két napos bérlet 3.000 Ft
Ak26
Pixa
Cashtag
Reijo

Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

23:0003:00

Utcabál a Viking zenekarral
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

Október 6. vasárnap:

07:00

Zenés ébresztő a Móri Ifjúsági Fúvószenekar közreműködésével

09:00

Bornapi teniszkupa – „Nagy István Emlékverseny” 
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont – salakos teniszpályák

10:0017:00

Íjászat – minden érdeklődő számára – korhatár nélkül 
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány első udvara

09:0018:00

Népművészeti kirakodóvásár és bemutató 
Muzsikál a Vásártér Zenekar
Helyszín: Lamberg-kastély díszudvara

09:0000:00

Zenei kavalkád 
Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez gálasátra

10:00

Irány a természet! – Bolba Éva és a JAZZterlánc gyermekkoncertje 
Helyszín: Régi Mozi épülete

10:00

Koccintás a Borbarát Hölgyekkel a „Teremtés-kútjánál”
„Ezerjó-fiú” avatás

Közreműködik a Liederkreis Német Nemzetiségi Kamarakórus
Érdeklődni és nevezni szeptember 30-ig: borbarat.holgyek@freemail.hu
Helyszín: Lamberg-kastély parkja – Kútház

10:0018:00

Nyitott műhelyek, műhelybemutatók, képző- és iparművészeti kirakodóvásár, éremverés
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

10:00

Néptánccsoportok fellépése

  • Szomori Német Nemzetiségi Tánccsoport
  • Children Folk Dance Group Dzīpariņš – Lettország

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

10:30

Polgármesteri fogadás a külföldi tánccsoportok részére (zártkörű)
Helyszín: Polgármesteri Hivatal

11:00

Megemlékezés az Aradi Vértanúkról 
Közreműködnek a Móri Radnóti Miklós Ált. Iskola tanulói
Helyszín: Szabadság téri emlékmű

11:00

A sárvári Nádasdy Ferenc Bandérium bemutatója
Helyszín: Lamberg-kastély parkja – Kútház

11:00

Borrendek felvonulása, borlovag avatás 
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

13:00

Móri Genkina Karate Sportegyesület karate bemutatója
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

13:30

Moderntánc bemutatók

  • Móri Mazsorett- és Moderntánccsoport

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

15:00

Szüreti felvonulás
Útvonal: Rákóczi u. – Wekerle u. – Szt. István tér – Gesztenye sor – Kapucinus tér

16:30

Gálaműsor a móri néptáncegyüttesek és külföldi vendégeik közreműködésével

  • Edelweiss Móri Német Nemzetiségi Táncegyüttes
  • Forgatós Néptáncegyüttes
  • Rozmaring Móri Kistérségi Nemzetiségi Táncegyüttes

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

16:30

Horgászni tilos! – Utcaszínház kicsiknek és nagyoknak a Tintaló Társulás előadásában 
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány első udvara

18:30

Blahalouisiana koncert 
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

21:00

Bagossy Brothers Company koncert 
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:30

Tűzijáték 
Helyszín: Kapucinus tér

23:0002:00

Utcabál a Tutti Zenekarral 
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

 

Forrás:moribornapok.hu

 

Részletek

Kezdés:
október 3 @ 14:00
Vége:
október 7 @ 02:00
Esemény kategória: