Az érkezők barátságosan köszöntötték egymást, főleg akikkel az előző alkalommal is találkoztak.
A játékvezető Jávor Gellért, tanár, múzeumpedagógus, őt kérdeztük az általa vezetett G-Quizekről.
Aki nem volt még ilyen kvízen, mire gondoljon, mi várja ott, milyen típusú feladatokra számíthat?
-Senkinek nem kell megijednie a kvíz szótól, az általam kitalált és vezetett játékok nem géniuszoknak szóló magasfokú műveltségi kvízek, de azért rendesen megdolgoztatja a szürke agysejteket, szívesen is nevezem agytornának, mert a végére jól el is lehet fáradni. De épp ez az egyik célja, hogy gondolkozzunk, használjuk a memóriánkat, és ezalatt a kb. 2 óra alatt végre kütyümentesen legyünk közösségben, barátainkkal, családtagjainkkal, ismerkedjünk meg új emberekkel, s vegyük észre, hogy egy kvízjátékkal is remekül lehet szórakozni! Minden kvízem az általános műveltségre épít, de azt szoktam mondani, hogy az sem baj, ha valamire nem tudjuk a választ, mert akkor legalább újat tanultunk, s ezáltal bővültek az ismereteink.
Bemutatnád röviden a Városi Könyvtár kvízeit?
-Minden hónap utolsó szerdáján 18 órától játszunk egy-egy témában, melyet mindig az előző kvíz végén választunk ki közösen. Egy-egy kvíz kb. 2 órás, 6-8 csapat, 20-30 fő szokott eljönni, a jó hangulat alapvető, a könyvtár dolgozói pedig még pattogatott kukoricával, ásványvízzel is készülnek. Több mint 20 tematikus kvízem van, érdekes módon itt eddig mindig a műveltségibb témákat választották: irodalom, történelem, földrajz. A legutóbbi játék egy újabb műveltségi kvíz volt, 9 csapattal, akik közül a legügyesebbek a „Triumvirátus” nevű csapat volt, akik 170-ből 152 pontot szereztek, pedig igen nehéz feladatok is voltak, ezúton is gratulálok nekik. Legnehezebb talán az volt, amikor egyes történelmi személyeket kellett halálozási sorrendbe tenni. A dobogósok oklevelet, kuponokat, édességet, történelmi folyóiratot is hazavihettek, a győztes csapat pedig még egy szép történelmi könyvet is.
Szükséges-e előzetesen jelentkezni? Ha igen, hogyan?
-Igen, mindenféleképpen, mert egyre népszerűbb a kvíz, viszont a tér véges, ezért érdemes időben regisztrálni, melyet lehet a könyvtárban, illetve a könyvtár Facebook-oldalán lévő plakát alapján, vagy nálam: a gellertquiz@gmail.com e-mail címen.
Más településeken is tartasz kvízeket?
-Igen, aki szeret kvízezni és megkedveli az általam vezetett formátumot a környéken több helyen is találkozhat G-Quizekkel: Budakeszi, Érd, a fővárosban Őrmező, Kőbánya, Józsefváros, Ferencváros, s remélem, később még több helyszínen.
Mely korosztályok szoktak eljönni?
-Teljesen vegyes. 15 éves gimnazistától a 85 éves nyugdíjasig minden korosztály képviselteti magát, hiszen játszani mindenki szeret. Ez témafüggő: Rajzfilmkvízre inkább a fiatalabbak jönnek el, a Retro kvízre a „régebb óta fiatalok”, a sportos témájúakra a sportkedvelők, míg a Film-, Zene- vagy Gasztrokvízt mindenki kedveli. Akit érdekel, hol, mikor és milyen témában lesznek kvízek, keresse fel a Facebook-oldalamat.
A játék végén bevallottuk egymásnak, hogy igencsak előnyös volt feleleveníteni a régen tanultakat, érdemes lesz utána olvasni, és hasznos volt megdolgoztatni az agytekervényeinket.
s.k.