Jobb lett a budaörsiek helyzete?

2023-10-09 | Közélet
Ma már az egykori városi rendelőintézet teljes első emelete és a padlástér legalább fele is a magánkórházhoz tartozik, szakterületeket, háziorvosokat és a rehabilitációs kezelést száműzve a központi épületből. Dehát pénz beszél...

Az, hogy így a szomszédos kis épületben szűkebb helyen nyomorognak a páciensek, akik még az udvarra is gyakran kiszorulnak, vagy messzebb kell utazni egy gyógytorna kedvéért, ahol semmivel nem nagyobb a terem, mint a rendelőben volt – láthatólag nem volt szempont.

A hosszú várakozási idő egy-egy szakvizsgálatra a budaörsiek számára azt jelenti, hogy, aki megteheti – van autója, internete, kivárja a távolsági közlekedési várakozási időket – elmegy más városba, ahol sokkal jobbak a körülmények. A budaörsi közösségi média kommentelői egymásnak adják a tanácsokat, milyen vizsgálatra hová érdemes menni – csak ne Budaörsre.

A még megmaradt rendelőről annyit: nincsenek kiírva a rendelési idők és az orvosok nevei a folyosókon, a gyerekrendelő évek óta gyalázatosan néz ki: befejezetlen mennyezet, levágott fejű Hófehérke…

Hát, idáig jutottunk. Lehet, hogy a magánkórház és a magánrendelések lassan teljesen átveszik a terepet és elfelejthetjük valamikori jól működő városi rendelőintézetünket? Akkor már a név sem tartalmazza majd, hogy budaörsi rendelő? Pedig nem mindenki tudja megfizetni a borsos árakat…

Egy idézet a végére: „Az integráció és a magánellátások fejlesztése nem a közfinanszírozott betegellátás rovására történik, hanem ellenkezőleg: segít megteremteni azokat a körülményeket, amelyeknek köszönhetően a budaörsieknek nyújtott szolgáltatásainkat fenn tudjuk tartani, sőt fejleszteni tudjuk, maradéktalanul megfelelve a várossal 2018-ban kötött, tíz évre szóló megállapodásnak” (Zsákai Zoltán, az üzemeltető cég ügyvezető igazgatója.)
Ehhez egy megjegyzés: ugyanaz a sérvműtét fizetősen a magánkórházban két héten belül megvalósult volna, TB-alapon 4 hónapot kellett rá várni…

SzK

Megosztás