Nem maradt magyar gól nélkül a stadionavató mérkőzés

2019-11-15 | Budaörs
A Puskás Aréna új épületének nyitómeccsén megtelt a hatalmas lelátó, 65 114 néző volt kiváncsi élőben a Magyarország-Uruguay találkozóra. Az eredmény: Magyarország-Uruguay 1-2 (1-2).

A stadionavató ünnepség rövid megnyitó után Gera Zoltán hivatalos búcsúztatásával kezdődött. A nagyszerű sportember, 97-szeres válogatottunk elsősorban Jézus Krisztusnak köszönte meg eddig elért eredményeit.
A barátságos labdarúgó-mérkőzés első negyedében a vendégcsapat játékosai találtak a hálóba – Cavani a 15., Rodriguez a 21. percben -, majd Szalai Ádámnak sikerült kapásból az ellenfél kapujába bombáznia.
A lelkes, nemzeti színeinkben pompázó nézősereg végig biztatta a magyar csapatot, az eredmény azonban – több komoly gólhelyzet ellenére – nem változott. A válogatott kapusa, Dibusz Dénes több bravúros védést mutatott be – csapatunk pedig készül a jövő heti Eb-selejtezőre Cardiffban.